X-Rite 1 Publisher – zupełnie nowy update programu do profilowania

Od kilku tygodni pracuje ze zaktualizowanym, zupełnie nowym narzędziem do profilowania monitorów i drukarek (oraz takich dziwactw jak rzutniki czy aparaty fotograficzne) i muszę przyznać, że rezultaty mnie zdumiewają. Zupełnie nowy algorytm profilowania, dokładnie ten sam co w narzędziach Monaco czy Profile Maker, wzornik zwiększony z 48 do nawet 700 próbek dla monitora, dla drukarki nawet ponad 1000… Możliwość skalibrowania monitora z uwzględnieniem zewnętrznych warunków oświetleniowych… cudo, jednym słowem cudo!!

Jeśli zajmujecie się fotografią – nie ważne czy amatorsko czy zawodowo – a nie pracowaliście nigdy na skalibrowanym monitorze – polecam zrobić to i usiąść, bo to, co do tej pory myśleliście o obrazkach oglądanych na monitorze zmieni się i obróci o 180 stopni.

XRite chwali sie, że do nowego i1 zaimplementowano ten sam algorytm co w Profile Maker czy w Monaco. Profile drukarek robione przez nowego i1 nie pozostawiają nic do życzenia – rozbieżności od wzorca pozostają już jedynie w kwestiach akademickich. Boli ciągle brak możliwości obliczenia limitów tuszy (co Profile Maker potrafi), ale nie przesadzajmy – za 2800 brutto wydane na update dostajemy naprawdę bardzo wygodne, poręczne, a przede wszystkim bardzo sprawne narzędzie do użytku tak domowego, jak i do pełnej profeski.

1202 wszystkich odwiedzin 2 odwiedziny dziś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *