SandHill

Zobacz w całości

Piaskowa Góra. Tak się nazwa moja dzielnica. Po zagranicznemu będzie Sand Hill… nie ma tu palm ani pięknych rezydencji bogatych ludzi. Wieją za to mega wiatry, czyniąc z tej części miasta krainę wiecznych przeciągów. Kiedy wieczorem wychodzę do sklepu zabieram ze sobą całą garść drobnych. Za 50 groszy dołożonych do wina można sporo oszczędzić na chirurgii szczękowej.

Mamy najdroższą w Polsce ścieżkę spacerowo-rowerową, która kiedyś miała być obwodnicą miejską, a dziś prowadzi do nikąd. Kiedy wyszło na jaw, że grupa trzymająca włądzę w mieście podpisała odbiór techniczny mostu, którego nie ma i nigdy nie było – fundusze na obwodnicę przepadły, a ona sama zmieniła się w ścieżkę rowerową i ulubione miejsce spacerów mieszkańców Piaskowej Góry, tudzież miejscem organizowania imprez grillowych i innych, o charakterze rozrywkowo-alkoholowym.

Na obszarze kilku zaledwie kilometrów kwadratowych wybudowano 4 hipermarkety, 5 kościołów, jedno rondo i najdłuższy budynek Wałbrzycha, popularnie zwany „mrówkowcem”. 54 metry kwadratowe składają się na „luksusowe”4 pokoje z jasną kuchnią. Jak śpisz w takim pokoju, musisz podkurczać nogi.

3 puby w centrum i kilka pomniejszych piwodajni sprawia, że na jedno miejsce przy piwie przypada około siedniuset czterdziestu mieszkańców, a żłobek i przedszkole na dzieci tysiąc. Ulice i drogi przypominają poligon. Po roku użytkowania każde, nawet wielkie, terenowe auto ma zawieszenie nadające się do wymiany.

Taka jest moja dzielnica. Mimo to, ciągną tu ludzie ze wsi i wiosek. Czym musi być reszta miasta, skoro to właśnie tu ceny nieruchomości osiągają najwyższe ceny w okolicy?

3562 wszystkich odwiedzin 2 odwiedziny dziś

7 Comments

 1. Odpowiedz
  J-23 16 grudnia 2007

  Gdyby odciąć górne 2/3 tego zdjęcia byłabym pewna, że to kadr z bajki Disney’a

 2. Odpowiedz
  JanKos 17 grudnia 2007

  W kwestii formalnej – rondo nie jest na terenie Piaskowej Góry, podobnie jak Tesco 😉 A panorama bardzo przyjemna.

 3. Odpowiedz
  Daniello 17 grudnia 2007

  a tu mamy widok z naprzeciwka =)
  http://daniello.games2.one.pl/foto/pano2.jpg

 4. Odpowiedz
  Bartek Szarafin 19 grudnia 2007

  Świetna panoramka 🙂

 5. Odpowiedz
  Spook 19 grudnia 2007

  Zaraz, zaraz. Obwodnica z wirtualnym mostem jest na Poniatowie, na Uczniowskiej, a rondo jest chyba formalnie zaliczane do Szczawna Zdroju, podobnie jak Tesco 🙂 Natomiast widoki z piaskowskiej obwodnicy są nieziemskie – choć ja preferuję widok na wzgórza na lewo od Podzamcza 🙂

  Pozdrawiam — Spook.

 6. Odpowiedz
  rob 5 stycznia 2008

  Z tym 50gr to przesada chyba, że się jest ofiarą losu.

 7. Odpowiedz
  Karlos van der Z. 5 stycznia 2008

  Rob. A wpadłoby ci do głowy, że można zabić i wyrzucić z pociągu za 93 złote polskie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *