Śnieżnik – taka zima choć jesień…

                       Taka była pogoda… | A tak się bawiliśmy…

Październikowy weekend wyborczy spędziliśmy razem z Dorotą i Danielem na zasypanym śniegiem Śnieżniku. Pojechaliśmy tam bezrozumnie szukać jesieni… Pytanie po co??? Przecież sama nazwa (Śnieżnik) wskazuje, że szanse na odnalezienie tam innej pory roku niż zima są raczej mierne. Niemcy, kiedy bydowali tam schronisko w formie termosu, o podwójnych ścianach i skośnym, wielospadowym dachu, nie zrobili tego, bo akurat mieli nadwyżkę materiałów budowalnych… Śnieg na Śnieżniku wydaje się być czymś tak oczywistym, jak krosty na tyłku po wizycie w toalecie w pociągu relacji Jelenia Góra – Wrocław.

Wieczór w schronisku spędziliśmy wsród tańców, hulanek i swawoli, trwających do białego rana. Było wino, gitary i śpiew… w dowolnej kolejności. Nie udało się odszukać jesieni, ale że w przyrodzie równowaga musi być zachowana, w zamian znalazło się doskonałe towarzystwo ludzi zupełnie obcych, pierwszy raz na oczy widzianych. A że zawsze ktoś gdzieś kończy ileś-tam-lat, to udało nam się znaleźć w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Dzięki temu byliśmy świadkami hucznej imprezy zorganizowanej ku czci Szanownej Jubilatki. Była oskarowa gala, wręczanie statuetki, bimberek, cytrynówka, piwo, żołądkowa gorzka. Byli bracia Czesi i pechowiec Ogórek. Były gitarry, śpiewy, mruczanki. Po raz kolejny też potwierdziła się moja teoria, że szanty najchętniej śpiewane są przez turystów w górach… zupełnie jak piosenki górskie na Mazurach.

1926 wszystkich odwiedzin 2 odwiedziny dziś

One Comment

  1. Odpowiedz
    Lola 23 października 2007

    cieszę się, że pozwoliliśmy „sobą” zachować tą równowagę w przyrodzie, o której piszesz, chociaż jesieni w górach nic chyba nie może zastąpić…
    bardzo to miłe, że zechciałeś poświęcić blogową chwilę nam właśnie.
    wiedz, że dla nas spotkanie z Wami też było przyjemnością 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *