Hipokryzja rulez!

Odrobina hipokryzji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Taka myśl we mnie zakiełkowała, kiedy zobaczyłem i usłyszałem, przyjemną zresztą dla ucha pieśń zamykającą kielecki Sabat Czarownic. Zaczęło się niczym na wiecu partyjnym: pod rewolucyjnymi sztandarami komunistów radzieckich i rewolucjonistów francuskich, niczym Wolność wstępująca na barykady (jej ucieleśniona postać pojawia się zresztą przez moment nawet w kadrze) dwaj aktywiści sceniczni: Janusz Radek i Mariusz Ostrowski zagrzewali publiczność do wsłuchania się w jedynie słuszny głos ludu. Zaleciało mi to międzynarodówką, komunistyczno-partyjnymi wiecami i pochodem pierwszomajowym z lat 50 (czekalem kiedy ktoś w publiczności krzyknie „Wiesław!! Wiesław!!!”), ale ponieważ pieśń była skoczna i dla ucha przyjemna – trwałem.

OK. W tym miejscu możnaby powiedzieć, że nadinterpretuję, że to kontekst przedstawienia a nie partyjna wiec itp itd… kiedy jednak na początku drugiej zwrotki nad artystami załopotały sztandary z maską Anonymousa, a tenże sam pojawił się na twarzach artystów wspierających chóralnie głównych wykonawców – nie zdzierżyłem i wykrzyknąłem „o żesz ty!”

Kto jak kto, ale to artyści stowarzyszeni w tzw ZAiKS’ie najgłośniej krzyczeli prezentując swe święte oburzenie, kiedy lud internetujący miast i wsi wylał się na ulicę protestując przeciw podpisaniu i ratyfikowaniu przez Donaldu Tuscu ustawy ACTA. To oni, na czele z niejakim Zbigniewem H. rzucili się popierać projekt drakońskiej, policyjnej ustawy. To oni wylewali pomyje na dziennikarzy po felietonie Jacka Żakowskiego, porównującego internetowy zbiór plików muzycznych do globalnej biblioteki, w której to, jak to w bibliotece, nie pobiera się opłat za czytanie i wypożyczanie książek.

Teraz ci sami artyści z maską Anonymousa na twarzy, pod sztandarami ludów pracujących miast i wsi krzyczą do mnie gromkim chórem: „Słuchaj kiedy śpiewa lud!” Znaczy że co? Ech… czego się nie zrobi dla sławy i chwały. Jak powiedział S. Tym w Rejsie: „Nieee no, panowie, pewnych spraw nie możemy przeginać”.

1379 wszystkich odwiedzin 2 odwiedziny dziś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *